Oprava wc

Ak zistíte, že vaše WC preteká - tečie alebo inak stráca vodu čím stúpa spotreba vody v obekte. Kontaktuje nás a my Vám vykonáme servis WC. Staršie wc mávajú ešte nádržky zavesené hore na stene. Vykonávam opravy či výmeny splachovací nádržiek. V novostavbách či prerábkach bytov ponúkam inštaláciu - montáž sanity . WC, Umývadlá, vodovodné batérie, sifóny Oprava, Podomietkové závesné WC Mnohí z nás ich nazývame všeobecne GEBERIT. Opravujem aj podomietkové WC rôznych značiek: Geberit, JIKA, Alcaplast, Liv, Ideal Standard.

Montáž wc

Pred každou montážou WC je nutné vykonať odbornú obhliadku na danom konkrétnom mieste u zákazníka. Pretože pred montážou WC je potrebné skontrolovať v akom stave je pripojovacie potrubie od WC po hlavný kanalizačný zvod . Z praxe sa väčšinou mení toto potrubie za nové . Ďalej je potrebné vymeniť tlakovú hadičku na prívod do wc nádržky a často krát aj rohový ventil za nový modernejší s veľmi ľahunkým uzatváraním v prípade potreby.

Montáž wc -

Rozhodli ste sa vykonať v domácnosti montáž wc. Ak áno -  zvolte radšej cestu pre montáž wc, že si zavoláte skúseného vodoinštalatéra -profesionála, pre ktorého je montáž wc rutina a behom krátkeho času Vám staré wc demontuje a namontuje nové wc. Pripraví a upraví miesto pre montáž nového wc, ktoré vačšinou na pôvodné miesto nesedí. Preto sa toto miesto pre nové wc musí upravovať. Prvým základným úkonom je úprava a oprava wc potrubia, ktoré je väčšinou už prestárnuté poškodené nevyhovujúce a kvapkajúce. Druhým dôležitým prvkom na výmenu je takzvaný rohový ventil ktorý býva pri starých wc väčšinou nefunkčný a hrozí , že ak vymeníte nové wc za staré a pustíte vodu do nového wc-plavákového ventilu, ihneď sa upchá čo predlžuje celú časť práce na montáži wc. Čo sa týka samotnej montáži wc svojpomocne, si myslím, že pre neodborníka je to dosť náročný pracovný úkon. Podľa rozprávania skúseností od zákazníkov viem, že to nakoniec mnohí vzdali, pretože sa pri domontáži a prípadnej následnej montá ži wc zamotali do zbytočných a neriešiteľných úkonov ktoré sa im pri montáži stali. Napríklad odtrhli hlavný zvod do čoho sa pripája potrubie od wc a všetká voda od susedov z poschodí nad nimi im vtekala do bytu. A než prišla pomoc - fekálie z poschodí nad nimi, ktoré nemohli stekať dolu do suterénu pretože bolo potrubie na tomto mieste poškodené,prerušené -plávali po celom ich byte.Preto vravím, že pri montáži - výmene wc staré za nové môžme narobiť nielen škodu na vlastných ale aj na spoločných priestoroch.Práca vodoinštalatéra je mnohokrát poistená pre zodpovednosť za škodu . Takže v prípade akýkoľvek možných pochybení zo straný vodoinštalatéra sa celá táto vec môže riešeť aj ako poistná udalosť. V niektorých prípadoch zakazníkom pri montáži spadla a rozbila sa porcelánová wc misa a museli ísť na vlastné trovi kúpiť druhú. Pokial sa toto stane inštalatérovi, nič neriskujete jednoducho Vám musí kúpiť druhú pretože Vám z vlatnej viny poškodil Váš majetok a ten Vám musí do centa uhradiť. Stáva sa aj , že kúpite od výroby už poškodenéwc alebo poškodené a nefunkčné diely ktoré obsahuje wc a tieto sa prejavia až p namontovaní a spustení wc. V takomto prípade hovorím radšej nechať aj nákup a dovoz wc na inštalatéra pretože za všetko ručí a musí Vám na vlastné náklady buď diely opraviť alebo znovu domontovať wc, vrátiť poškodené wc pradajcovi a doniesť a namontovať nové nepoškodené wc.Montáž wc je náročný ukon aj pre skúseného vodo-inštalatéra. Napriek tumu na našej stránke v budúcnosti pripravujeme kompletný návod aj s obrázkami na montáž wc, hlavne pre tých domácich kutilov ktorí sa rozhodnú napriek všetkým rizikám podstúpiť tomuto náročnému pracovnému úkonu. Hlavne vyzvihneme na čo by si pri tejto práci mali dávať pozor.


Článok pridal  Miroslav Roth - www.vodoinstalateri.sk


Oprava wc , výmena wc. Montáž vodovodnej batérie, Montáž umývadla. Montáž wc, servis, opravy záchodov, wc - montáž, demontáž záchoda, wc - oprava, prípadná výmena. Montáž umývadla, servis, opravy umývadiel - montáž, demontáž umývadla - oprava, prípadná výmena Montáž vodovodnej batérie, servis, opravy batérií - montáž demontáž batérie - oprava, prípadná výmena Montáž pisoáru, servis, opravy pisoárov - montáž, demontáž pisoáru - oprava, prípadná výmena Montáž drezu - kuchynského, servis, opravy drezov - montáž, demontáž drezu - oprava, prípadná výmena Montáž bídet, servis, opravy bídetov - montáž, demontáž bidetu - oprava, prípadná výmena Servis, Opravy vodovodných batérií : 1. Montáž stojánkovej batérie, servis, opravy stojánkových a stenových - montáž, demontáž batérie - oprava, prípadná výmena 2 Montáž vaňovej batérieservis, opravy batérií vaňových a sprchových - montáž, demontáž batérie - oprava, prípadná výmena 3. Montáž umyvadlovej baterie, servis, opravy batérií umyvadlových a drezových - montáž, demontáž batérie - oprava, prípadná výmena Servis, Opravy sprchovacích kútov Montáž sprchovacieho kúta, servis, opravu sprchovacích kútov - montáž demontáž sprchovacieho kúta- oprava, prípadná výmena Montáž ventilu, servis, opravy ventilov - montáž demontá ventilu - oprava, prípadná výmena Montáž , servis, opravy zápachových uzáverov - montáž, demontáž zápachového uzáveru - oprava, prípadná výmena Montáž vnútornej a vonkajšej analizácie. Montáž vnútorného vodovodu. text pridala firma AQUA M TEAM spol.s ro, vykonávajúca okrem predaja a servisu systému Reverzná osmóza týmito činnosťami. - OPRAVY WC, umývadiel, výmeny batérií - výmena tesnení (kvapkajúce vodovody, radiátory, sifóny - údržba a odstraňovanie bežných vodoinštalačných závad - poradenstvo - OBHLIADKA VŽDY ZDARMA - opravy a výmeny radiátor - bytové jadrá (prerábanie vodovodného a kanalizačného potrubia) - REVERZNÉ OSMÓZY – filtračné zariadenia servis všetkých značiek za velmi výhodné ceny. Upchatá kanlizácia , upchaté kanalizačné potrubie či už v byte alebo rodinnom dome vie narobiť veľa nepríjemností. Možné riešenie: niekdy postačí naliať do kanalizačného potrubia či už je to WC, Vaňa alebo umývadlo roztok ktorý upchané potrubie uvoľní. V drogériach je možnosť si vybrať prípravky od rôznych firiem - treba sa poradiť s predávajúcim personálom. Najjednoduchšou a pre každého nie velmi príjemnou záležitosťou je zobrať gumenný zvon a pumpovať pokial sa miesto neuvoľní. Pokial toto všetko zlíha treba sa obrátiť na firmy ktoré používajú takzvaného krtka- čiže hrubú ocelovú strunu ktorá sa točí okolo svojej osi a vybruje , je to najznámejší spôsob prepchávania kanalizačného potrubia, dalej máme aj prepchávanie tlakovou vodou - čiže hadica cez ktorú strieka voda cez malé otvorčeky obrovským tlakom ktorý roztrhá usadeninu v kanalizačnom potrubí. Čisteni kanalizačného potrubia - Kontakt: 0903 903 799